Facebook

Zdravě bydlet, šťastně žít

Kvalita vašeho bydlení začíná v našich výrobních halách

Vedle našeho ekologického vědomí je zdraví našich zákazníků v centru našeho snažení. Základem zdravotně nezávadného klimatu je především suché klima v obydlí, bez škodlivin a alergenů.

Žádné přetápění za účelem vysušení stavby, díky stavební technologii suché stavby

Konvenčním způsobem stavěné domy s maltou a betonem mají jednu rozhodující nevýhodu proti technologii suché stavby od firmy FischerHaus. Zbytková vlhkost těchto stavebních procesů a materiálů je často znatelná ještě celé roky po nastěhování.

Regulující stavební materiál dřevo pro nejlepší klima v prostoru

U rodinného domu od firmy FischerHaus se hned od začátku stěhujete do suché montované dřevostavby. Organický stavební materiál ukazuje svoje přednosti po celý rok. V zimě zabraňují četné maličké vzduchové komůrky ve dřevě vychladnutí stěn a v létě se, pak právě tyto uzavřené vzduchové komůrky postarají o potřebné chlazení prostoru.

Ochrana klimatu: stavební materiál dřevo

Podle studie předních univerzit je skleníkový potenciál dřevěné vnější stěny o 90 procent menší než potenciál konvenční vnější stěny. Důvodem je to, že pro zhotovení dřevěné stěny je potřeba až o 99 procent méně fosilní primární energie než pro vnější stěnu z cihel. Podle těchto vědeckých studií dřevěný rodinný dům o obytné ploše 140 čtverečních metrů ulehčí atmosféře o zhruba 27 tun CO2.


Stavba energeticky úsporné dřevostavby v pasivním standardu je z hlediska klimatu příznivé. „Dřevostavby jsou šetrné k atmosféře a to hned v trojím ohledu: Jsou energeticky úsporné při užívání, jsou vyráběny se srovnatelně nízkými nároky na energii a jejich stavební materiál váže CO2. Kdo staví ze dřeva, ten významně přispívá k ochraně klimatu“.

Dřevo - klíč k lepší ekologické bilanci

Nejen z důvodu jednoduchosti zpracování a z důvodu, že se jedná o obnovitelný zdroj, ale také z důvodu šetrnosti dřeva jako takového k životnímu zvolila firma FischerHaus dřevo jako svůj hlavní stavební materiál.  FischerHaus podporuje iniciativu Plant for the Planet a stará se tak o svůj vlastní „přísun“ dalšího stavebního materiálu

Zdravotně nezávadné a příjemné klima v domech FischerHaus – po celý rok.

FischerHaus GmbH & Co. KG
Rathausplatz 4-6
92439 Bodenwöhr
Tel. +49 9434 950-0
Fax +49 9434 950-101
E-Mail: info@fischerhaus.de
© Copyright 2018 FischerHaus GmbH & Co. KG
Pro spolupracovníky
Impressum
Mapa stránek
Kontakt
Ochrana osobních údajů